تیکاف ۳

امتیاز گیم‌تایم: 7

نقد و بررسی

بازی تیکاف ۳ سومین شماره از این مجموعه بازی در ژانر رانندگی به شمار می رود. خط داستانی ساده بازی تا حد زیادی یادآور بازی معروف Need for Speed: Most Wanted است و در این بازی هم باید با نفوذ و پیشرفت در مناطق مختلف، با رئیس خلافکار آن منطقه مسابقه داده و او را شکست دهید.

گرافیک و رابط کاربری خوب و برای این بازی مناسب هستند. شیوه کنترل ماشین هم همانند بازی های مشابه است، منتها مشکل اصلی بازی هم در همین بخش کنترل است. یعنی علی رقم اهمیت بسیار بالای کنترل در بازی های رانندگی، کنترل این بازی سخت و البته تا حدی مشکل دار است و به همین دلیل بسیاری از افراد انجام آن منصرف می شوند. ماشین های موجود در بازی هم تنوع خوبی دارند. البته از نظر امکانات شخصی سازی بازی خیلی محدود بوده و از این نظر ضعف دارد.

همچنین وجود کاراکتر ها و شخصیت های مختلف و متنوع در بازی و داشتن یک خط داستانی هر چند بسیار ساده خیلی به جذابیت بازی کمک کرده است و باعث شده است که برتری ای نسبت به عناوین مشابه داشته باشد. نکته قوت اصلی بازی را می توان در صداگذاری و انتخاب موسیقی خوب بازی دانست. همچنین یکی از ویژگی های خیلی خوب بازی هم این است که می توانید آهنگ مورد نظرتان را به بازی معرفی کرده تا در بازی از آن استفاده شود.

همانطور که گفته شد، در کنار نقاط قوت، ایراداتی مانند امکانات محدود شخصی سازی، کنترل نامناسب و عدم اجرا روی برخی دستگاه ها مانع از آن شده است که این بازی به یک عنوان خیلی خوب در این سبک تبدیل شود. ولی با این حال بازی خوبی برای طرفداران سبک رانندگی است و می توان امید داشت که این ایرادات در به روز رسانی های بعدی برطرف شوند و این بازی به جایگاه واقعی خودش دست یابد.

نکات مثبت

✔︎ گرافیک سه بعدی خوب و مناسب
✔︎ رابط کاربری خوب
✔︎ وجود شخصیت های مختلف در بازی
✔︎ تنوع خوب ماشین های موجود
✔︎ صداگذاری خوب و تنوع بالای موسیقی ها
✔︎ امکان استفاده از موزیک های شخصی در بازی!

نکات منفی

✗ عدم امکان مسابقه آنلاین با دیگر بازیکنان (البته قرار است در نسخه های آتی اضافه شود)
✗ تنوع پایین امکانات شخصی سازی بازی
✗ کنترل سخت و نامناسب بازی
✗ مشکل در اجرای بازی روی خیلی از دستگاه ها

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

رقابتی

بازی‌های پیشنهادی