جواد ران 2

امتیاز گیم‌تایم: 8

نقد و بررسی

بازی جواد ران اخیرا منتشر شده است و توانسته است در جذب مخاطب نیز موفق عمل کند. همانند شماره قبلی بازی، این شماره نیز در سبک رانر و البته با تم و جوی ایرانی است.

گرافیک بازی به صورت سه بعدی بوده و از کیفیت مناسبی هم برخوردار است. صداگذاری بازی نیز خوب بوده و خود بازی هم از نظر فنی به شکلی پیاده سازی شده است که بر روی اغلب دستگاه ها به راحتی و بدون مشکل اجرا می شود.

در بازی سه شخصیت وجود دارد که می توانید آنها را آزاد کنید. شخصیت های قوی تر ضریب امتیاز بیشتری دارند و می توانند به شما کمک کنند تا رکورد بالاتری ثبت کنید. در بازی امکان استفاده از وسایل نقلیه هم وجود دارد که البته باید قبلا وسایل نقیله را از بخش مربوط در منو خریداری و آزاد کرده و سپس در بازی می توانید از آن وسیله استفاده کنید. هر وسیله ویژگی ها و قدرت های خاص خود را دارد و در صورت از بین رفتن هم بعد از مدت زمانی مشخص یا با پرداخت مقداری سکه، دوباره می توانید در همان مرحله از آن استفاده کنید.

البته ایراداتی هم در بازی وجود دارد که به جذابیت بازی ضربه زده است. از آن جمله می توان به عدم امکان هر نوع تقویت و یا بهبود شخصیت ها و امکانات بازی، عدم وجود قدرت های ویژه در بازی (بر خلاف استاندارد رایج در بازی های رانر)، نبود امکان سر خوردن روی زمین (باز هم برخلاف استاندارد رایج در بازی های رانر) و نبود حالت بی پایان در بازی و محدود بودن بازی به تعداد مشخصی مرحله اشاره کرد که تا حد زیادی با اصول رایج و معمول در بازی های رانر در تضاد است.

در نهایت باید گفت که بازی جواد ران 2 با وجود برخی مشکلات، یک عنوان خوب در سبک رانر است و انجام آن به طرفداران سبک رانر توصیه می شود.

نکات مثبت

✔︎ گرافیک سه بعدی خوب
✔︎ پیاده سازی فنی مناسب و اجرای روان روی اغلب دستگاه ها
✔︎ تنوع قابل قبول وسایل نقلیه و ویژگی های کاربردی آنها
✔︎ صداگذاری قابل قبول

نکات منفی

✗ عدم وجود قدرت های ویژه در بازی
✗ عدم امکان هر نوع تقویت و یا بهبود شخصیت ها و امکانات بازی
✗ محدود بودن حرکات شخصیت ها به پرش عادی و و پرش دو مرحله ای
✗ نبود حالت بی پایان بر خلاف سبک رایج در بازی های رانر

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

تفننی

بازی‌های پیشنهادی