دزدان دریایی The Pirate

امتیاز گیم‌تایم: 9

نقد و بررسی

بازی دزدان دریایی همانطور که از نامش مشخص است، شما را در نقش یک دزد دریایی قرار می دهد و باید تلاش کنید که امپراطوری دزدان دریایی را دوباره به قدرت برسانید. گرافیک بازی سه بعدی است و از کیفیت خیلی خوبی هم از نظر بصری برخوردار است.

این بازی در واقع ترکیبی از سبک های استراتژیک، شبیه سازی و اکشن است و در آن باید با کنترل کشتی خود به نبرد با کشتی های دیگر بروید، بنادر مختلف را تسخیر کنید، بنادر را ارتقا داده و حتی با شهر های مختلف تجارت کرده و از روش های مختلف امپراطوری دزدان دریایی را گسترش دهید.

مبارزات دریایی خیلی خوب کار شده است و کنترل کشتی ها هم در کل خیلی خوب از آب درآمده است و به راحتی می توان از امکانات و سلاح های مختلف کشتی استفاده کرد. البته در کنترل سکان کشتی در بعضی مواقع مشکلاتی وجود دارد که البته خیلی مزاحم نیستند. مهمترین نکته در هنگام حرکت هم توجه به جهت وزش باد است که بسیار اثر گذار است و اصلا نباید آن را نادیده گرفت. همچنین امکان افزایش سرعت بازی و همچنین امکان سفر سریع از طریق نقشه هم وجود دارد که باعث می شود تا نیازی به صرف وقت برای طی کردن مسافت های طولانی نباشد.

در هنگام نبرد هم می توانید از توپ های مستقر در جلو، عقب و طرفین کشتی، سلاح های مختلف مانند خمپاره انداز و انواع گوناگونی از گلوله ها با ویژگی های مختلف استفاده کنید. همچنین امکان ضربه زدن مستقیم به کشتی های دیگر و یا درگیری مستقیم میان خدمه کشتی ها هم وجود دارد. همه این موارد باعث می شود که نبرد های بازی بسیار متنوع و هیجان انگیز باشند.

علاوه بر نبرد با کشتی های دیگر می توانید به بنادر مختلف هم حمله و آنها را تسخیر کنید و سپس با ارتقای آنها و ساخت ساختمان های مختلف در آنها، از امکانات مختلف موجود مثل خرید و تعمیر کشتی ها، سلاح ها و مهمات مختلف و یا ارتقای کشتی و سلاح هایش استفاده کنید. همچنین پیدا کردن مخفی گاه های دزدان دریای هم می تواند این امکانات را در دسترس شما قرار دهد. یافتن نقشه های گنج و تلاش برای پیدا کردن این گنج ها و تجارت بین شهر ها و بنادر مختلف از دیگر فعالیت هایی است که می تواند شما را برای مدت ها سرگرم کند. در کنار تمامی این موارد بازی دارای خط داستانی خوب و قوی ای هم هست که جذابیت آن را بیشتر می کند.

بازی از نظر تنوع در کشتی ها، سلاح  ها، مهمات و ارتقا های آنها بسیار متنوع و خوب کار شده است و این تنوع باعث می شود تا بتوانید در نبرد ها استراتژی های مختلفی را به کار ببرید و باز کردن تمامی این موارد می تواند ساعت ها شما را درگیر خود کند.

البته بازی دارای مشکلات اندکی مانند گنگ بودن قسمت آموزشی در برخی موارد، سنگین بودن بازی برای دستگاه های قدیمی تر و یا امکانات بسیار زیاد و گیج کننده هم هست که البته در مقایسه با نقاط مثبت آن چندان به چشم نمی آیند و می توان آنها را کاملا نادیده گرفت.

در پایان باید گفت که با توجه به کم بودن بازی های کشتی رانی روی گوشی های موبایل، مخصوصا با موضوع دزدان دریایی، این بازی یک عنوان عالی در این سبک است و با توجه به گستردگی آن می تواند برای مدت ها شما را درگیر خود کند.

نکات مثبت

✔︎ گرافیک سه بعدی مناسب
✔︎ تنوع خیلی بالای کشتی ها، سلاح ها و مهمات
✔︎ تنوع خوب ارتقا های کشتی و سلاح ها
✔︎ امکانات مختلف مانند تسخیر و توسعه بنادر
✔︎ امکان مبارزه با کشتی ها و بنادر، غارت کردن آنها و حتی تجارت با شهر ها و بنادر مختلف
✔︎ خط داستانی نسبتا خوب و جذاب برای یک بازی موبایل
✔︎ کنترل خوب و مناسب

نکات منفی

✗ سنگین بودن بازی و مشکل اجرا روی دستگاه های قدیمی
✗ برخی مشکلات در کنترل سکان کشتی
✗ مشکلات محدود در بخش آموزشی و روند راهنمایی بازیکن
✗ امکانات زیاد بازی در ابتدا ممکن است باعث سردرگمی بازیکنان شود

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

اکشن

بازی‌های پیشنهادی