شهر کارتون: مزرعۀ روستایی

امتیاز گیم‌تایم: 9.4

نقد و بررسی

بازی شهر کارتون: مزرعۀ روستایی همانطور که از نامش مشخص است یک بازی استراتژیک مدیریتی است که در آن مدیریت و اداره یک شهر کوچک به شما سپرده می شود.

هر چند اصول کلی همانند عناوین مشابه است و شما باید با ساخت ساختمان های مختلف و توسعه شهر، هم جمعیت را افزایش دهید و هم درآمد را، ولی در این بازی روند گیم پلی به شدت ساده و در عین حال روان شده است و حذف پیچیدگی های معمول باعث شده است که انجام این بازی برای تمامی سنین امکان پذیر و مناسب باشد.

بازی از نظر ساختمان های مختلف، ماموریت ها، شخصیت ها و امکانات دیگر بسیار متنوع و جذاب بوده و پیشرفت کامل در آن مدت ها زمان می برد. روند گیم پلی در عین سادگی، بسیار جذاب بوده و سرعت پیشرفت در بازی هم بسیار خوب و مناسب طراحی شده است. سبک گرافیک بازی کارتونی است و خیلی جذاب و با کیفیت کار شده است. از نظر صداگذاری هم بازی در سطح خوبی قرار دارد.

البته شاید تنها ایراد بازی را نیز همین سادگی روند گیم پلی و البته گرافیک تا حدی بیش از حد کودکانه آن دانست که ممکن است باعث شود تا برخی از بازیکنان بزرگسال با آن ارتباط برقرار نکنند.

در پایان باید گفت که این بازی یکی از عناوین بسیار خوب و خوش ساخت در سبک مدیرت است و حتی اگر با گرافیک کودکانه آن هم مشکل دارید، باز هم به هیچ وجه نباید این بازی را از دست دهید.

نکات مثبت

✔︎ صداگذاری مناسب
✔︎ پیاده سازی فنی مناسب و قابل اجرا روی اغلب دستگاه ها
✔︎ گرافیک کارتونی و جذاب
✔︎ تنوع بالای ساختمان ها، امکانات، بخش های مختلف و ماموریت ها
✔︎ گیم پلی روان، ساده و در عین حال پر سرعت

نکات منفی

✗ روند ساده و گرافیک کودکانه ممکن است مطلوب برخی از بازیکنان بزرگسال نباشد

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

استراتژیک

بازی‌های پیشنهادی