غار اژدها

امتیاز گیم‌تایم: 7

نقد و بررسی

در بازی غار اژدها شما به عنوان یک اژدها باید از غار خود در برابر حمله انسان ها دفاع کنید!

چهار اژدها با ویژگی های مختلف در بازی وجود دارد که در ابتدا یکی از آنها را باید انتخاب کنید. البته بعدا می توانید بقیه را نیز با الماس های درون بازی خریداری کنید. هر یک از این اژدها ها قدرت ها و ویژگی های خودشان را دارند که با پیشرفت در بازی و به دست آوردن پول می توانید این قدرت ها را باز کرده و در مبارزه از آنها استفاده کنید.

هر مرحله نیز به این صورت است که دشمنان از 5 مسیر به شما و غارتان حمله می کنند و شما باید سریعا به مسیر رفته و دشمنانی که در آن مسیر قرار دارند را نابود کنید. البته در این حین حواستان باید به خون خودتان، غارتان و البته میزان مانا باشد. هر یک از حملات و قدرت های شما میزانی مانا مصرف می کند و باید در مدیریت آن اندکی دقت کنید. همچنین در صورت تمام شدن خونتان می بازید و باید مرحله را دوباره بروید.

این بازی علی رقم موضوع جذاب و پتانسیل بالا، به دلیل برخی مشکلات اساسی، در زمینه جذب مخاطب دچار مشکل می شود. مثلا هر اژدها ویژگی های مختلفی دارد که با بالا رفتن سطح، امتیازاتی به دست می آورد که می تواند برای تقویت این ویژگی ها و خصوصیات خرج کند. منتها بسیاری از این خصوصیات گنگ بوده و راهی برای تشخیص تاثیر آنها در بازی وجود ندارد (به جز آزمون و خطا). مشکلات اساسی دیگر به کند بودن روند پیشرفت در بازی و البته سادگی بیش از حد در بخش های آغازین مربوط می شود. در واقع در مراحل اولیه شما تنها یک قدرت دارید و باید با همان یک قدرت تمامی دشمنان را نابود کنید. بالا بودن قیمت قدرت های دیگر نیز باعث می شود که شما مجبور شوید تا چندین و چند مرحله را تنها با تاچ کردن مداوم روی یک قدرت طی کنید که این به جذابیت بازی آسیب بسیاری می زند.

در پایان باید گفت که بازی غار اژدها هر چند پتانسیل بالایی دارد، ولی به دلیل برخی مشکلات اساسی در بحث جذابیت، نتوانسته است به جایگاه اصلی خود برسد. البته هنوز هم بازی نسبتا خوبی به شمار می رود و با چند به روز رسانی می توان این مشکلات را برطرف کرد.

نکات مثبت

✔︎ گرافیک خوب و مناسب با موضوع بازی
✔︎ پیاده سازی فنی مناسب و اجرای روان روی دستگاه های موبایل مختلف
✔︎ تنوع خوب اژدها ها و قدرت های ویژه شان

نکات منفی

✗ گنگ بودن ویژگی های هر اژدها و تاثیر آنها در بازی که در هنگام ارتقا بازیکن را سردرگم می کند.
✗ کند بودن روند بازی و سادگی زیاد بخش های آغازین
✗ کند بودن روند پیشرفت بازی و گیم پلی

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

استراتژیک

بازی‌های پیشنهادی