مدافعان زمین

امتیاز گیم‌تایم: 8

نقد و بررسی

بازی مدافعات زمین در سبک Tower Defense بوده و اصول گیم پلی آن همانند عناوین مشابه است.

البته داستان آن کاملا بر عکس است و در این بازی شما نقش شیاطین، اورک ها و گابلین های مظلومی را دارید که سرزمین شان به خاطر ثروت زیاد مورد حمله و غارت انسان های طمع کار قرار گرفته است!!!

همانند عناوین دیگر این سبک برج های دفاعی مختلفی در اختیار دارید و در هر مرحله باید با توجه به نوع مسیر و محل استقرار برج ها و البته دشمنان، استراتژی خاصی به کار ببرید. علاوه بر برج ها و البته قدرت های ویژه تان، در هر مرحله موانع و امکانات طبیعی ای نیز وجود دارند که می توانند به شما برای دفاع در برابر دشمن کمک کنند. البته مزیت اصلی این عنوان نسبت به عناوین مشابه تنوع و تعدد بسیار بالای ارتقا های برج های دفاعی و قدرت های ویژه است که هر یک از این ارتقا ها نیز خود سطوح مختلفی دارد و باعث می شود که بتوان استراتژی های مختلفی را در بازی به کار برد.

علی رقم نکات مثبت بسیار بازی در زمینه گیم پلی، گرافیک، جذابیت و غیره، یک نکته ضعف بسیار بزرگ در بازی وجود دارد و آن هم محدود بودن تعداد مراحل رایگان به تنها سه عدد است. هر چند هر یک از این مراحل سطوح سختی مختلفی داشته و در آنها می توانید از تمامی برج های دفاعی خود نیز استفاده کنید، ولی این تنوع پایین بعد از اندک مدتی به شدت کسل کننده شده و از جذابیت بازی می کاهد. البته می توان مراحل جدید را با پول واقعی یا پول درون بازی خریداری کرد، ولی بالا بودن مبلغ این مراحل (هم با پول واقعی هم با پول درون بازی) تنها دو راه را جلوی شما می گذارد: اولی خرج کردن پول واقعی برای خریدن مراحل بیشتر که در واقع دیگر بازی را از حالت رایگان و Free to Play خارج می ساد و دومین راه نیز صرف زمان بسیار طولانی برای بازی کردن مکرر تنها سه مرحله است که کاری بسیار کسل کننده خواهد بود.

بنابراین باید گفت که هر چند این بازی در سبک خود بسیار قوی بوده و تمامی استاندارد ها و اصول این سبک را به خوبی رعایت کرده است، اما محدود بودن مراحل و سیستم آزاد سازی مراحل جدید در آن عملا آن را به یک بازی پولی تبدیل کرده که این امر با روح Free to Play آن در تضاد کامل است.

نکات مثبت

✔︎ گرافیک فانتزی و مناسب با هدف بازی
✔︎ پیاده سازی عالی و روان و قابل اجرا در اکثر گوشی ها
✔︎ صداگذاری عالی
✔︎ تنوع بالای برج های دفاعی و تنوع و گسترگی بی نظیر ارتقا های این برج ها و قدرت های ویژه
✔︎ گیم پلی سخت و چالش برانگیز

نکات منفی

✗ محدود بودن تعداد مراحل رایگان به تنها سه عدد!
✗ تنوع کم دشمنان

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

استراتژیک

بازی‌های پیشنهادی