ناروتو کلش

امتیاز گیم‌تایم: 8.5

نقد و بررسی

بازی ناروتو کلش، همانطور که از نامش مشخص است، در دنیای داستانی ناروتو رخ می دهد.

ناروتو یکی از معروف ترین و محبوب ترین سری مانگا ها و انیمه های دنیا است که علی رقم زبان ژاپنی آن، در تمامی دنیا طرفداران متعددی دارد. به دلیل همین محبوبیت است که هر ساله چندین بازی در سبک های مختلف و با موضوع دنیای ناروتو منتشر می شود.

این بازی در واقع همان خط داستانی اصلی مانگا و انیمه را روایت می کند، یعنی ماجرا های نینجای جوانی به اسم ناروتو که می خواهد با تبدیل شدن به قدرتمندترین نینجای دنیا، صلح را در دنیا برقرار کرده و از مردم دفاع کند. موضوع بازی هر چند باعث می شود که این بازی جذابیت بسیار بالایی برای طرفداران سری ناروتو داشته باشد، ولی در عین حال این موضوع باعث می شود تا افرادی که با این داستان آشنایی ندارند خیلی سخت با آن ارتباط برقرار کنند. البته محدودیت های بازی در روایت درست و دقیق داستان نیز به این موضوع دامن زده است و بدون آشنایی داشتن با داستان اصلی، فهمیدن جزئیات ماجرا از بازی کار بسیار سختی است.

سبک بازی تلفیقی از اکشن و استراتژی است و در آن باید با انتخاب یک تیم از نینجا های حرفه ای در مراحل مختلف با دشمنان گوناگون مبارزه کرده و ماموریت های مختلف را به انجام برسانید. هر یک از نینجا ها قدرت ها و توانایی های ویژه خود را دارند و استفاده درست و به موقع از این قدرت ها برای پیروزی در نبرد ها ضروری است. همچنین سطوح مختلفی از نینجا ها وجود دارند که قدرت نینجا های ویژه سطوح بالاتر بسیار بالا بوده و به راحتی می توانند روند مبارزات را تغییر دهند. با پیشرفت در بازی و پشت سر گذاشتن مراحل، علاوه بر به دست آوردن پول و امتیاز، فن ها و تکنیک های جدیدی نیز به دست می آورید که با استفاده از آنها می توانید نینجا های خود را تقویت کنید.

همچنین امکان خرید نینجا های جدیدتر و قوی تر و یا ارتقای نینجا های موجود نیز وجود دارد و داشتن یک تیم قوی در مراحل بالا ضروری است. از نظر حالت های مختلف بازی این عنوان از تنوع بی نظیری برخوردار است و با پیشرفت در بازی به تدریج حالت های جدید بازی، رویداد های مختلف و بسیاری امکانات دیگر آزاد می شود که می تواند برای مدت های طولانی ای شما را سرگرم کند.

گرافیک بازی سبک کارتونی داشته و از کیفیت خوبی برخوردار است. صداگذاری هم با توجه به اینکه اصولا این سبک بازی ها از دیالوگ برخوردار نیستند، خوب کار شده است. بسیاری از بخش های بازی آنلاین بوده و به همین دلیل برای انجام آن به اینترنت نیاز است.

در کنار موارد گفته شده، بازی نکات منفی ای مانند مشکلات ترجمه ای در بخشی قسمت ها، شلوغی رابط کاربری بازی و گنگ بودن راهنمای بازی نیز دارد. همچنین مشکلی که در این سبک بازی ها رایج است تاثیر زیاد پول در پیشرفت بازی است که در بعضی موارد آزار دهنده است.

در پایان باید گفت که اگر ازطرفداران سری ناروتو هستید، به هیچ عنوان این بازی را از دست ندهید. و اگر با این سری هم آشنایی ندارید باز هم این بازی یک عنوان خوب در سبک خود محسوب می شود و می تواند برای مدت ها شما را سرگرم کند.

نکات مثبت

✔︎ دنیای جذاب ناروتو!
✔︎ صداگذاری مناسب
✔︎ پیاده سازی فنی مناسب و قابل اجرا روی اغلب دستگاه ها
✔︎ گرافیک خوب و جذاب
✔︎ تنوع بالای نینجا ها و قدرت های ویژه شان
✔︎ تنوع بی نظیر حالت های مختلف بازی، رویداد ها و موارد مشابه

نکات منفی

✗ گنگ بودن راهنمای بازی
✗ شلوغی رابط کاربری
✗ برخی مشکلات ترجمه
✗ تاثیر زیاد پول بر روند بازی

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

استراتژیک

بازی‌های پیشنهادی