نبرد امپراطورها

امتیاز گیم‌تایم: 9

نقد و بررسی

نبرد امپراطور ها یک بازی استراتژیک است که روند کلی گیم پلی آن تا حدی شبیه عنوان بسیار معروف و محبوب Clash Royale است.

در ابتدا باید از میان ارتش های مختلف و متنوع بازی دو تا را انتخاب کنید. هر یک از این لشکر ها 4 نیروی مخصوص به خود را دارند و هر یک از این نیرو ها هم قدرت ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند. با انتخاب لشکر وارد نبرد آنلاین می شوید. میدان نبرد دارای یک مسیر است و شما باید با استقرار نیرو ها در پشت پادشاه خود در این مسیر پیشروی کرده و نهایتا با کشتن پادشاه رقیب در نبرد پیروز شوید. البته رقیب نیز نیرو های خود را به سمت شما می فرستد که باید برای حمله به پادشاه دشمن ابتدا با این نیرو ها مقابله کنید.

با قرار دادن هر نیرو در میدان نبرد در واقع آیکن آن نیرو در آن محل قرار گرفته و هر چند ثانیه یک بار یک واحد از آن نیرو تولید شده و وارد میدان نبرد می شود. همچنین می توانید این نیرو ها را تقویت کرده تا نیرو های قوی تری تولید شوند. هر یک از نیرو های نیز قدرت ها و ویژگی های مخصوص خود را داشته و در برابر انواع خاصی از نیرو های دشمن برتری دارند. بنابراین چینش درست و صحیح نیرو ها بسته به نیرو های دشمن و البته ترکیب درست نیرو های خودی برای پیروزی در نبرد ضروری است.

همچنین در خارج از بازی هم امکان ارتقای نیرو های خودی وجود دارد. با پیشرفت در بازی هم ارتش های جدیدتری باز می شوند. با باز شدن ارتش های جدید تر وخریداری آنها می توانید ترکیبی قوی از دو ارتش درست کنید و شانس موفقیت خود را بالاتر ببرید. همچنین امکان خرید لباس های مختلف برای پادشاه هم وجود دارد که هر یک از آنها ویژگی های خاصی به پادشاه داده و باعث تقویت آن می شوند. گرافیک بازی هم در سطح خوبی است. البته نکته ای که جلب توجه می کند شباهت بسیار زیاد مدل های سه بعدی نیرو ها و پادشاهان بازی با قهرمانان بازی بسیار معروف League of Legends است.

در کنار تمامی نکات مثبت بازی، نکات منفی کوچکی مانند زیاد بودن بی دلیل واحد های مالی و راهنمای گنگ و نامناسب هم وجود دارند که اندکی به بازی ضربه زده اند.

با تمامی این اوصاف، بازی نبرد امپراطور ها یک بازی خیلی خوب در سبک استراتژیک است که پتانسیل بسیار بالایی برای بهتر شدن نیز دارد.

نکات مثبت

✔︎ صداگذاری مناسب
✔︎ پیاده سازی فنی مناسب و قابل اجرا روی اغلب دستگاه ها
✔︎ گرافیک سه بعدی خوب
✔︎ تنوع خیلی خوب ارتش های مختلف و نیرو هایشان
✔︎ تنوع بالای ویژگی ها و قدرت های ویژه نیرو ها
✔︎ رابط کاربری ساده و روان
✔︎ روند گیم پلی جذاب با یادگیری آسان

نکات منفی

✗ زیاد بودن بدون دلیل واحد های پولی بازی
✗ راهنمای نامناسب و گنگ بازی

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

استراتژیک

بازی‌های پیشنهادی