یورش تانک ها

امتیاز گیم‌تایم: 7.5

نقد و بررسی

بازی یورش تانک ها یک بازی اکشن تک نفره است که در آن کنترل یک تانک را بر عهده داشته و در هر مرحله باید تمامی تانک های دشمن را که در قالب چندین موج به شما حمله می کنند از بین ببرید.

ساختار نبرد به این شکل بوده که در هر موج چند دشمن ظاهر شده و شما باید با حرکت دادن تانک خود و استقرار در محل مناسب (در صورت نیاز)، به دشمن شلیک کرده و آن را نابود کنید. با نابود کردن دشمنان آیتم هایی مربوط به تعمیر تانک به دست می آورید که باید آنها را جمع کنید تا بتوانید میزانی از سلامتی تانک تان را در طول نبرد باز یابید.

گرافیک بازی حالت کارتونی داشته و خیلی خوب و جذاب کار شده است. روند بازی هم حالت مرحله ای داشته و نقشه مراحل به بخش های مختلفی تقسیم شده است که بعد از اتمام مراحل هر بخش در حالت عادی، مراحل سخت تر باز می شوند. یکی از مشکلات اصلی بازی در ساختار مراحل و سیستم جایزه دهی آن است. در این عنوان امکان تکرار مراحل وجود ندارد و در عین حال میزان جوایز به دست آمده از مراحل در مقایسه با هزینه های لازم برای ارتقای تانک خیلی کم بوده و این عدم توازن باعث می شود که پیشرفت در بازی تا حد زیادی به پرداخت پول وابسته باشد.

با پیشرفت در بازی، تانک ها، راننده ها و سلاح های جدید برای شما باز می شود. همچنین مراحل هم به مرور سخت تر می شوند و در واقع ارتقای تانک و تجهیزات تان برای پیروزی در مراحل بالاتر ضروری است. در منوی اصلی بازی می توانید با استفاده از تجهیزات و قطعات آزاد شده، تانک خود را تقویت کنید. همچنین با آسیب دیدن در طول مراحل، تانک تان به صورت کلی نیز آسیب دیده و باید آن را در گاراژ تعمیر کنید و گرنه از توانایی آن در نبرد تا حد زیادی کاسته می شود.

علاوه بر ایرادات ذکر شده، مشکل اصلی بازی را می توان در نبود حالت های مختلف بازی و سادگی بیش از حد روند بازی (از نظر تنوع و جذابیت) دانست که سبب می شود بازی برای بسیاری از افراد بعد از مدت نسبتا کوتاهی خسته کننده شود.

با وجود تمامی موارد ذکر شده، بازی یورش تانک ها یک عنوان نسبتا خوب ولی با پتانسیل بسیار بالا در سبک اکشن محسوب می شود که با برخی بهبود ها و به روز رسانی ها در زمینه گیم پلی و تنوع حالات بازی می تواند به یکی از عناوین برتر این سبک در ایران تبدیل شود.

نکات مثبت

✔︎ صداگذاری مناسب
✔︎ پیاده سازی فنی مناسب و قابل اجرا روی اغلب دستگاه ها
✔︎ گرافیک خوب و جذاب
✔︎ تنوع خوب تانک ها، سلاح ها و راننده های تانک

نکات منفی

✗ عدم امکان تکرار مراحل
✗ ساده بودن روند مبارزات و عدم نیاز به مهارت خاص
✗ کمبود حالت های مختلف بازی و نداشتن بخش آنلاین
✗ روند خیلی کند به دست آوردن منابع و نقش زیاد پول در پیشرفت

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

اکشن

بازی‌های پیشنهادی