?Okay

امتیاز گیم‌تایم: 9.4

نقد و بررسی

بازی Okay یک بازی معمایی و فکری مبتنی بر فیزیک است.

در این بازی شما باید گلوله‌‌ها را طوری حرکت دهید که با سایر اجسامی که درون صفحه هستند برخورد کنند.

گیم‌پلی این بازی بسیار متفاوت و منحصر به فرد است و ساعت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد. هم‌چنین طراحی ساده این بازی باعث شده تا از آن خسته نشده و از بازی کردن لذت ببرید.

Okay عنوانی است با القای احساسی دلنشین و استثنایی به بازیکن ها، حتی می تواند از اپلیکیشن های هم سبک بعدش پیشی گرفته و بیش از آن ها بازیکن ها را سرگرم کند. بنابراین حرف پایانی را همینجا می زنیم؛ کسانی که خواهان یک اپلیکیشن مینیمالیسم و آرامش بخش هستند، Okay را از دست ندهند.

بخش زیادی از جذابیت Okay به دوش گیم پلی و تاثیرات مکانیزم های آن روی بقیه قسمت ها است. همانگونه که اسکرین شات ها نشان می دهند، شما باید تمام جسم های سفید محیط را با استفاده از یک توپ از بین ببرید. یعنی کافیست به سمتی که می خواهید انگشت خود را بکشید و سپس با برداشتن دست تان، توپ پرتاب خواهد شد. خوب این که خیلی ساده و کلیشه ای است، پس چالش هایش کجا هستند؟

Philipp Stollenmayer برای جذابیت عنوانش از قانون فیزیک کمک گرفته و بنابراین توپ بسته به جهتی که به جسم های سفید برخورد کند، باز خواهد گشت. همین المان و البته طراحی متفاوت مرحله ها نسبت به هم موجب شده اند تا خیلی کم رنگ خستگی را با خود ببینید. جدا از این، سرعت بالای گیم پلی نقش زیادی روی این نقطه مثبت Okay ایفا می کند. چون تنها یک توپ می توانید پرتاب نمایید و محدودیت خواهید داشت.

از دیدگاه گرافیک، توسعه دهنده از طراحی مینیمالیسم کمک گرفته که تصمیم کاملا درستی هم بود. چون این گرافیک متناسب با گیم پلی است و این گونه شاهد یک تجربه منسجم هستیم. اما جالب ترین ایده Okay را می توانیم به نام موسیقی آن بزنیم. نقش نت هایی که می شنوید را همین جسم های سفید به عهده دارند.

یعنی با پرتاب توپ به سمت آن ها، آواهایی خواهید شنید که موجب شده اند تا Okay هم یکی از بازی های آرامش بخش اسمارت فون ها باشد.

نکات مثبت

✔︎ موسیقی و آوای شنیدنی در حین بازی
✔︎ سرعت بالای گیم پلی
✔︎ دانلود رایگان بازی

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

تفننی

بازی‌های پیشنهادی