SUP

امتیاز گیم‌تایم: 8

نقد و بررسی

بازی SUP یک بازی ماشین سواری ساده (از نظر گیم پلی و کنترل) ولی در عین حال بسیار جذاب و چالش برانگیز است. در این بازی شما باید با تغییر به موقع مسیر و استفاده درست و به جا از نیترو، از رقیبان پیشی گرفته و سعی کنید که مقام بهتری به دست بیاورید.

مسیر مسابقه دارای دو لاین برای حرکت است و شما هم تنها یک دکمه برای تغییر مسیر و یک دکمه هم برای استفاده از نیترو در اختیار دارید. نیترو سه خط شارژ داشته و به عبارتی سه بار قابل استفاده است و البته با طی کردن مسیر یا جمع آوری آیتم نیترو در طول مسابقه هم می توانید این خط ها را پر کنید. همچنین لمس دکمه نیترو در هنگام پرش باعث چرخش ماشین و انجام حرکات نمایشی می شود که این حرکات هم به نوبه خود سبب تسریع روند پر شدن خط های نیترو می شوند. البته در انجام حرکات نمایشی باید دقت کنید که این حرکات را در فرصت مناسب انجام دهید چون در غیر این صورت ممکن است به موانع برخورد کرده، چپ کنید و یا حتی از مسیر خارج و به پایین پرت شوید! همچنین زمان تغییر لاین هم مهم است و تغییر مسیر اشتباه می تواند باعث برخورد با موانع و عقب ماندن شما شود در حالی که با تعویض به موقع مسیر حتی می توانید به ماشین های رقیب ضربه زده و از آنها پیشی بگیرید.

فروشگاه بازی هم از تنوع خیلی خوبی در زمینه ماشین ها، اسکین ها، آیتم های قویتی و غیره برخوردار است و امکان تقویت هر یک از ماشین های نیز وجود دارد. با پیشرفت در بازی ماشین های بهتر و جدید تری هم برای تان باز می شود که ویژگی های مختلفی هم داشته و باعث جذابیت دو چندان بازی می شوند. پول مورد نیاز برای خرید این آیتم ها را نیز می توانید با کسب مقام در مسابقات و البته جمع آوری سکه های موجود در مسیر به دست آورید.

یکی دیگر از بخش های بازی نیز قسمت ساخت مسیر مسابقه است که می تواند برای بسیاری از بازیکنان جذاب باشد. مخصوصا به این خاطر که تمامی مسیر هایی که در طول مسابقات انجام می دهید در واقع مسیر های ساخته شده توسط بازیکنان دیگر است و مسیر شما نیز می تواند جزو این مسیر های مسابقه قرار گیرد.

در کنار تمامی این نکات مثبت، دو نکته منفی بزرگ نیز در بازی وجود دارد که ضربه شدیدی به کیفیت بازی می زند. نکته اول مشکل سنگین بودن نسبی بازی و کند شدن آن در موارد مختلف است که در روند بازی می تواند مشکل ساز شود. مورد دوم هم که بسیار اساسی است به مشکل بازی در برقراری ارتباط با سرور و مسابقات آنلاین مربوط می شود که عملا ادامه بازی را غیر ممکن می سازد. هر چند این مشکل برای همه افراد رخ نمی دهد، ولی موارد وقوع آن اصلا کم نیست و به همین دلیل به کیفیت بازی لطمه زیادی وارد کرده است.

به صورت خلاصه می توان گفت که SUP یک بازی خیلی خوب در سبک رانندگی است که اگر مشکلات مربوط به سرور و اجرای بهینه آن برطرف شود می تواند به یکی از عناوین عالی این سبک تبدیل شود.

نکات مثبت

✔︎ گرافیک کارتونی جذاب و بسیار مناسب
✔︎ گیم پلی رقابتی و چالش برانگیز
✔︎ تنوع خوب ماشین ها و ویژگی ها آنها
✔︎ امکانات مناسب برای ارتقا و تقویت ماشین ها
✔︎ تعداد بالای ماشین ها، اسکین ها و آیتم های دیگر فروشگاه که انگیزه خوبی برای ادامه بازی به وجود می آورد.

نکات منفی

✗ کند شدن بازی در بعضی مواقع که در روند بازی می تواند مشکل ساز شود
✗ مشکلات مربوط به بخش آنلاین و ارتباط با سرور که در بسیاری از موارد انجام و ادامه بازی را غیر ممکن می سازد

عکس‌های محیط بازی

ژانرها

رقابتی

بازی‌های پیشنهادی